Viljandis saab dokumente taotleda esmaspäevast neljapäevani

Politse- ja Piirivalveamet tuletab meelde, et Viljandi teenindus on dokumenditaotlejatele avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9-17 ning reedeti on teenindus suletud.

PPA analüüsiteenistuse vanema Riina Senipalu sõnul jälgitakse pidevalt teeninduste töökoormust, et teenuse pakkumine klientide tegelike vajadustega tasakaalus hoida. „Viljandi teenindust külastavate klientide hulk on vähenenud ning lähiajal prognoosime külastatavuse vähenemist lisaks läbi passi kehtivusaja pikenemise ning e-teenuste arenduste. Sellises muutuvas olukorras on politsei eesmärgiks oma piiratud ressursse võimalikult otstarbekalt kasutada ning ümber jagada," põhjendas Senipalu. Nii läksid mitmed väiksema töökoormusega teenindused juba möödunud aastal üle neljale tööpäevale, millesse kohalikud elanikud suhtusid rahumeelselt ja mõistvalt.

„Uuest aastast on Viljandi teenindus avatud esmaspäevast neljapäevani ning reedeti on teenindus suletud. Taoline lahendus tagab mõistliku töökoormuse ning ühes sellega väheneb oluliselt aeg, mil teenindajad tühjas saalis klientide saabumist ootavad. Vabaneva teeninduspäeva arvelt säästetavad vahendid suunatakse omakorda vahetusse politseitöösse," kirjeldas ta.

„Tahame olla kogukonnale lähedal ja inimeste jaoks olemas. Seega erinevaid asjaolusid arvesse võttes oleme läinud seda teed, et teenindused oleksid jätkuvalt igas maakonnas, kuid oleme lühendanud teenindusaega arvestades piirkonna klientide hulka," selgitas Senipalu.

Mugavaks ja kiireks dokumendi taotlemiseks või kättesaamiseks soovitab politsei broneerida endale sobiv aeg leheküljel www.politsei.ee.

Lõuna-Eestis paiknevatest PPA klienditeenindustest on esmaspäevast reedeni kell 9–17 avatud Tartu teenindus, kus on keskmisest suuremad kliendivood.

Viljandi, Valga, Põlva, Võru ja Jõgeva teenindused on klientidele avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9–17.

Kerly Virk
pressiesindaja